Niestety, ale nagłe wypadki nie wybierają dat i bywa, że coś może nam się przytrafić także w weekend. Jest to trudna sytuacja, bo wtedy ciężko zdobyć skądś pieniądze. Na szczęście coraz więcej firm pożyczkowych pracuje także w weekendy, więc może nam się uda rozwiązać nasz problem.

Warunki pożyczki udzielanej w sobotę i niedzielę

Wiele firm pożyczkowych pracuje też weekendy, ale jest mały haczyk. Pożyczkę w tym czasie dostaniemy tylko wtedy, gdy mamy konto w tym samym banku co pożyczkodawca. Niestety w innej sytuacji nie jest to możliwe. Pożyczkodawca prawdopodobnie wyśle przelew w weekend, ale dotrze ona do nas dopiero w poniedziałek. Dlatego zanim wystąpimy z wnioskiem o pożyczkę, musimy sprawdzić, czy nasz bank realizuje przelewy w weekendy oraz w jakim banku ma konto pożyczkodawca. Dopiero, gdy się upewnimy, że przelew do nas dotrze, powinniśmy złożyć w wniosek.

Wzięcie pożyczki w weekend jest bardziej skomplikowane

Z tego wynika, że wzięcie pożyczki w weekend jest możliwe, ale nieco bardziej skomplikowane. W tym przypadku, bardzo ważny jest też tryb pracy banku, bo to od niego zależy, kiedy dostaniemy przelew. Zdarza się, że firma pożyczkowa wyśle pieniądze w weekend, ale bank może zaksięgować je na naszym koncie dopiero w dzień roboczy. Dlatego trzeba wszystko dokładnie sprawdzać, a najlepiej szukać innych możliwości rozwiązania problemu. W końcu w takich sytuacjach najważniejsze jest, aby pieniądze dotarły do nas w odpowiednim momencie.