Kiedy mamy pod ręką dużą ilość gotówki łatwiej nam się ją wydaje. Pieniądze na zakupowe szaleństwo mogą pochodzić z różnych źródeł. Mogą to być odłożone przez nas zaskórniaki, prezent od rodziny czy odprawa z pracy. Łatwo nam wtedy poszaleć i kupić o kilka rzeczy za dużo. Najtrudniej wydaje się ciężko zarobione pieniądze. Kiedy wiemy ile pracy i zaangażowania a także poświęceń kosztowało nas ich zdobycie. A co w przypadku kiedy mówimy o szybkich, relatywnie tanich i najłatwiejszych do wzięcia pożyczkach? Zdecydowanie najłatwiej wydaje się pieniądze które, nie są ani przez nas ciężko zarobione, nie są też prezentem ani nie odkładaliśmy ich przez dłuższy okres na wybrany przez nas cel.

Jak szaleć to z głową

Historia łatwych pożyczek pozabankowych zna przypadki roztrwonienia pożyczki w jeden dzień. Wbrew pozorom jest to bardzo popularny grzech Polaków. Z anonimowej ankiety przeprowadzonej w Internecie wynika także, że tylko 45% Polaków spłaca swoje pożyczki zaciągnięte poza bankiem. Co więc z resztą? Jak pokazuje nam ten przykład warto nawet niewielkie sumy pożyczać z głową. Łatwo jest wziąć pożyczkę i przez chwilę czuć się szczęśliwym mogąc zaspokoić swoje potrzeby lub potrzeby najbliższych. Ale co potem?

Chcesz czy nie chcesz spłacać musisz

O tym również musimy pamiętać. Nie ważne jak duża jest pożyczka musisz ją spłacić. To żadne usprawiedliwienie, że to tylko mała suma. Jeśli nie zapłacisz ustalonej wysokości rat może się okazać, że do Twych drzwi zapuka komornik. Jest to przykre doświadczenie
i naprawdę łatwo można go uniknąć. Wystarczy tylko mierzyć swoje siły na zamiary i nie wpaść bezmyślnie w wir zakupowego szaleństwa.